.....Stránky o kurzech a seminářích tantra-jógy pro ženy, vede MUDr. Monika Sičová....

Perfect woman o tantře

15. února 2008 v 19:01 | Jle |  Tantra, sex a meditace
Musím říct, že inteligentní článek o tantře je zázrak. Jle, spisovatelce a redaktorce se to myslím podařilo. Za to jí velmi děkuji. Prosím posudte sami.

Tantra - vysněná láska

Společnost, ve které žijeme, svým způsobem předurčuje náš život. Zajištění naší existence nám zabere podstatnou část každého dne. Zbytek se rozdělí mezi domácí povinnosti, péči o děti a často pasivní odpočinek u televize.........................

Oficiální website tantra jógy pro ženy, MOHENDŽODÁRO, přímo u zakladatelky MUDr. Moniky Sičové. Kompletní nabídka kursů. Vše o tantra józe pro ženyKdyž přijde čas na milostné hrátky, bývají už oba partneři bez energie a tomuto velikému lidskému daru věnují jen pár rutinních minut. A většinou se nedá hovořit o tom, že by je milování energeticky dobilo a posílilo. Opak bývá pravdou. Vyčerpaný muž usíná po sexu téměř okamžitě, emočně neuspokojená a nevymazlená partnerka zůstává se svými myšlenkami a pocity sama.

Na počátku vztahů, pokud jsou lidé do sebe zamilovaní, je to jiné, romantické, krásné, naplňující. Ale po letech soužití a stereotypu dochází často ve vztazích k jakési stagnaci pozitivních emocí. Z nedostatku vlastní energie hrají partneři často ve slovních potyčkách jakési přesilovky. Na vybočení z rutiny se pak navazují běžně mimomanželské vztahy. Částečně také proto, že chtějí znovu získat ten opojný pocit pojící se k zamilovanosti.

Všichni toužíme po doteku, po lásce a něze. Smutným faktem však zůstává, že ti nejbližší si často už neumějí dávat. V běhu života se láska ztrácí a někdy i vzájemná úcta. Dochází ke krizím a řešení hledáme v lepším případě třeba v manželské poradně. Jindy se muží chodí odreagovat do hospod a nemálo žen bere uklidňující léky na nervy. Toto je skutečně realita, skrytá či naopak propagovaná. Existuje však více možností jak řešit podobné situace.

Tantra - způsob, jak pojmout život a vztah

Jedním z krásných způsobů, jak pojmout život a vztah, je Tantra.
Cesta Tantry je cestou osvobozující lásky. A jako všemu v životě se musíme i tomuto umění učit. Ale jak a kde? Můžeme si zakoupit knihy a zkoušet meditace a tantrické techniky sami doma. Nevyrovná se to však osobnímu prožitku na kurzu. Skvělým tipem je Meditační centrum v Lažánkách u Brna. Tady, pod vedením vynikajících lektorů, zažijete v kolektivu dosud nepoznané, překročíte dosavadní... V dechových meditačních cvičeních se naučíte nejen pracovat s dechem, ale i s vlastní energií, zbouráte hranice vlastního omezování. Budete pracovat se svými strachy. Strach je jed, jenž nás otravuje a svazuje, čím více strachu, tím méně vědomě žijeme. Intenzita prožitku našeho bytí je dána naší vnitřní svobodou. Tady pochopíte skutečnou sílu a možnosti života. Probudíte svá srdce, otevřete se lásce a vnitřní svobodě. Muži naleznou úctu k ženě bohyni, tvůrkyni života a ženy pochopí muže a naučí se je nejen milovat a ctít. Postupně začnete vše přenášet do svého rodinného a pracovního prostředí. Nebudete měnit okolí, ale změny, které nastanou ve vás, nastartují změny ve všech oblastech vašeho života.

Tantra a prožitky manželů Petry a Jirky

Jak to všechno prožívá a zaznamenává jeden pár, jsme se zeptali manželů Petry a Jirky. Oběma je 29 let, žijí spolu deset let, z toho pět let v manželství. Mají dva syny.
"Jak jste se dostali k Tantře?"
Petra se usměje: "Už jsem to s ním nemohla vydržet, tak jsem ho přihlásila."
"Myslíš vydržet obecně, nebo v sexuální oblasti?"
"No, přestali jsme spolu téměř komunikovat. Náš společný život zevšedněl a zešedivěl. Žili jsme u jeho rodičů. Moc lidí v malém prostoru. Začali jsme budovat vlastní bydlení, a tak se stalo, že Jirka byl v práci a pak na stavbě, domů se vracel utahaný a bez nálady. Já jsem kromě práce s dvěma kluky a povinností v domácnosti musela ještě vařit pro řemeslníky. Najednou jsme začali zjišťovat, že nemáme žádný prostor jen pro sebe a že se začínáme jeden druhému vzdalovat. Měla jsem pocit, že Jirka je unavený a potřebuje nějak dobít baterky. Chtěla jsem náš vztah posílit a něco změnit. Zabývám se akupunkturou a zajímají mne různé duchovní směry, věděla jsem něco málo i o Tantře. Jirku jsem přihlásila na mužskou Tantru, kde se hodně praktikují meditace a rozvíjí mužská síla."

Jirka: "Když jsem přišel do Lažánek a přišel jsem do meditační místnosti, uviděl jsem tam skupinu asi dvaceti mužů, kteří tančili a kolem pasu měli pouze veliké šátky. Zůstal jsem stát ve dveřích a váhal jsem, zda mám vůbec vstoupit. Ten pohled byl tak nezvyklý a šokující, že jsem si říkal, kam ses to proboha dostal...
Když v tom mne oslovil jeden muž, jenž zaznamenal mé rozpaky. Řekl mi - máš svobodnou volbu. Můžeš odejít. Ale v tom případě se nikdy nedovíš, co by bylo, kdyby jsi zůstal. jak se rozhodneš? A já, spíše z ješitnosti, jsem odpověděl, že zůstávám. V duchu jsem si říkal, že odejít mohu kdykoliv a že to risknu.

Na Tantře se dělají hodně dynamické meditace. To se člověk uvolní a otevře. Pak jsme seděli v kruhu a každý z nás mluvil o svých problémech. Najednou tady bylo sdílení úplně cizích mužů, jejich pozornost a chápání. To by se v hospodě nikdy nestalo. Jednak tam bych se nikdy neotevřel a pak by to nejspíš skončilo nějakým vtipem. Tahle zkušenost byla pro mne zcela nová. Sdílení pocitů s ostatními muži. Všechno tady bylo pro mne nové, překvapující, avšak veskrze pozitivní. Současně s naším kurzem tady také probíhala Tantra pro ženy. Když jsem ty ženy pozoroval, uvědomil jsem si, jak jsou tady šťastné. Osvobozené, veselé, takové tančící víly. Vzpomněl jsem si na svou ženu doma. Zavalenou prací a starostmi. Hrbící se u plotny a běhající za dětmi. Řekl jsem si, že sem také musí přijet. Oba jsme to potřebovali. Odbourat tady negativní jevy, které se dostaly do našeho života. Uvolnit se, osvobodit duši a dopřát si tu bezstarostnou radost, která je v Lažánkách nasáklá i ve zdech. A tak nastala naše tantrická pouť. Už sem jezdíme třetí rok a náš vztah se od základu změnil. Teď máme mnohem otevřenější a intimnější vztah než na začátku."

Petra: "Dnes vidím, že to byla ta nejlepší věc, co jsem mohla udělat. Naše láska je mnohem intenzivnější. Jeden druhého si vážíme. A nejsou to jen slova. Hloubka našeho milostného prožitku je nepopsatelná. Tantra změnila náš život. Přinesla nám rovnováhu do vztahu a do milování naprosto jinou dimenzi.Tantra mi vrátila manžela a dala mi nového MUŽE. Silného i něžného a chápajícího."

Jirka: "Já jsem objevil ve své ženě to, co jsem před tím nevnímal. A nesmírně ji miluji."
Sedíme v kuchyňce lažánecké čajovny. Je tady přítmí. Pozoruji tento pár a vidím silné pouto. Něhu v jejich očích a všeobjímací přijetí. Jako by z nich vycházelo světlo. Říkám si, tak takhle vypadá láska...
V meditačních párových dechových polohách je energie kolem téměř hmatatelná. Vidět páry při těchto technikách je
zvláštní zážitek. O to silnější je však vlastní zkušenost, jste-li součástí skupiny. Na Tantře nejste nikdy sami. Lásky, objetí a laskavých doteků je tu dost pro všechny. I pro osamělé duše.
Tantra je cesta k otevřenému jasnému srdci. Tantra je hluboké propojení se svým nitrem. Tantra je osvobození a oproštění z okovů malosti, malichernosti a falešného studu. Tantra je vstupenka do čistého bytí.
Budeme vás po celý rok provázet po tajemných cestách, které vedou k větší lásce.

Oficiální website tantra jógy pro ženy, MOHENDŽODÁRO, přímo u zakladatelky MUDr. Moniky Sičové. Kompletní nabídka kursů. Vše o tantra józe pro ženy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama