.....Stránky o kurzech a seminářích tantra-jógy pro ženy, vede MUDr. Monika Sičová....

Proč ženy s příznaky rakoviny prsu nevyhledávají lékařskou pomoc včas?

28. února 2007 v 16:39 | pwuk |  Tantra, sex a meditace
Tým britských výzkumníků napsal ve své zprávě, že ženy, u kterých se vyvinou příznaky, které se neshodují s jejich utkvělou představou o rakovině prsu, pravděpodobně vyhledají lékařskou péče se zpožděním. Vedoucí autorka Carolína Burgessová, výzkumná psycholožka v nemocnici Sv. Tomáše v Londýně, a její kolegové napsali: "Příznaky, které neodpovídají očekávaným příznakům rakoviny prsu, mohou přispět ke zpoždění při vyhledání lékařské péče. To znamená, že je potřeba lépe informovat veřejnost o příznacích rakoviny prsu."
Oficiální website tantra jógy pro ženy, MOHENDŽODÁRO, přímo u zakladatelky MUDr. Moniky Sičové. Kompletní nabídka kursů. Vše o tantra józe pro ženy , EMAILOVÁ PORADNA ZDARMA, DOTAZY PŘÍMO U LÉKAŘKY, ZEPTEJTE SE NA CO POTŘEBUJETE


Předchozí výzkum zjistil, že 20% až 30% žen odkládá návštěvu lékaře poté, co objeví příznaky rakoviny prsu, třebaže tříměsíční nebo delší zpoždění znamená výrazné snížení jejich šance na přežití. Výzkumníci chtěli zjistit důvody, proč ženy nevyhledávají lékaře, aby mohli zlepšit plán veřejné vzdělávací kampaně, která povzbudí ženy k okamžité návštěvě lékaře. Výzkumníci vybrali 46 žen, které byly diagnostikovány s rakovinou prsu. Ženy rozdělili do dvou skupin podle toho, jestli vyhledaly lékařskou pomoc během dvou týdnů po objevení nějakých příznaků rakoviny prsu, nebo zda odkládaly návštěvu lékaře o více než tři měsíce.

Výzkumníci vedli se ženami diskuzi o průběhu zjištění příznaků rakoviny, její diagnóze a léčbě. Závěry publikovali v prosincovém vydání Britského deníku lékařské praxe. Burgessová a její kolegové zjistili, že ženy, které vyhledaly lékařskou péči později, měly většinou rozvinuté nejednoznačné příznaky. Ženy však okamžitě nerozpoznaly jako možnou rakovinu prsu příznaky, jako je obrácená prsní bradavka nebo svraštěná kůže na prsu, které se vyskytly namísto známého příznaku malé hrudky velikosti hrášku.

Ženy, které se zpozdily při vyhledání ošetření, měly pocit, že by zbytečně "rušily" svého lékaře a nepřikládaly svému zdravotnímu stavu takovou váhu, aby kvůli němu přerušily neodkladnou práci nebo i práci v domácnosti. Zpráva ukazuje, že tyto ženy nehledaly léčení, nicméně sledovaly svoje příznaky a byly připraveny zajít k lékaři, pokud by se příznaky zhoršily. "Toto popírá tradičního pohled, že mnoha ženám, které vyhledaly návštěvu lékaře se zpožděním, je jejich zdraví lhostejné," říkají autoři. "To prokazuje, že to, co se zdálo jako lhostejnost k opravdovým lékařským potížím nebo nechuť se nechat vyšetřit, je spíše individuální přání prozkoumat další volby, nebo jednoduše ukazuje optimistický postoj k problémům."
Zdroj: Reuters Health a Britský deník lékařské praxe 2001

Oficiální website tantra jógy pro ženy, MOHENDŽODÁRO, přímo u zakladatelky MUDr. Moniky Sičové. Kompletní nabídka kursů. Vše o tantra józe pro ženy , EMAILOVÁ PORADNA ZDARMA, DOTAZY PŘÍMO U LÉKAŘKY, ZEPTEJTE SE NA CO POTŘEBUJETE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama